Karo

Beton towarowy

Niezmiernie ważnym dla każdej konstrukcji budowlanej, jest wytrzymały i niezawodny materiał. Istotnym jest, by był również tani i dostępny. Te wszystkie wymagania spełnia popularna mieszanina cementu z piaskiem (lub innym kruszywem), czyli beton.

Beton towarowy wykonuje się wcześniej, przed rozpoczęciem prac, i dowozi na miejsce docelowe. Różni go od zwykłego kompozytu to, że spełnia odpowiednie normy i parametry, potwierdzone na piśmie wydanym przez laboratorium. Materiał ten dostarczony jest przy pomocy tzw. mieszarek czy specjalnych węzłów. Nasza firma posiada i stosuje również specjalne pompy podające (o wysięgu dochodzącym do 32 metrów), które pozwalają na szybkie wykonanie niezbędnych prac.

Utworzenie mieszaniny o odpowiednich parametrach w betoniarce jest niezwykle trudne i często bardzo nieopłacalne. Przy jakimkolwiek błędzie, uzyskamy materiał, który może się różnić od spodziewanego i nie spełniać zamierzonych parametrów, co zwykle odbija się na bezpieczeństwie konstrukcji. Przy dużych inwestycjach budowlanych należy pamiętać o zatrudnieniu profesjonalnego producenta, który dostarcza materiały wysokiej jakości.

„Domowa” produkcja mieszaniny w większych ilościach jest nieopłacalna i może być niebezpieczna. Trudno uzyskać jednorodność wszystkich serii materiału. Przy produkcji należy wziąć pod uwagę, m.in.:

  • Dobór odpowiedniego kruszywa i jego ilości
  • Bardzo dokładne dodawanie odpowiedniej ilości wody
  • Samo dozowanie składników i czas do tego potrzebny

Produkcja betonu

Produkcja betonu towarowego polega również na dodaniu odpowiednich domieszek i wypełniaczy mineralnych, których możemy nie kupić w marketach budowlanych. Co więcej, beton towarowy musi posiadać odpowiednie parametry odporności na mróz oraz wodoszczelności, które w przypadku mieszaniny robionej samodzielnie są zwykle nie do zmierzenia.

Producent betonu towarowego dba o to, by składniki dodawane były wagowo, a sam materiał jest później badany w laboratorium, co potwierdza wydane zaświadczenie.

Kompozyt, który produkujemy, jest atestowany i ma szeroki zakres wytrzymałości – od klasy B5 do B37 (dziś C30/37). Klasy przydzielane są po mierzeniu wytrzymałości materiału na ściskanie próbki sześciennej, dzielone przez średnią gwarantowaną wytrzymałość na ściskanie.

Zaufaj doświadczonemu producentowi. Wybierz naszą profesjonalną firmę, a oszczędzisz pieniądze i koszty związane z budową.